billiga sverige butikens outlet: UGGS , skor ,

Personal och kontakt

Personal och kontakt

Gävle Konstcentrum
Kungsbäcksvägen 32
Box 857
801 31 Gävle
Telefon: 026-17 94 24
E-post: konstcentrum@gavle.se

För frågor om Furusalen, vänligen kontakta konstcentrum@gavle.se alt. 026-17 94 24.

För frågor om faktureringsadress och korrekt referenskod, vänligen kontakta konstcentrum@gavle.se alt. 026-17 94 24.

För frågor gällande Fristad Gävle och fristadskonstnären Issa Touma, kontakta sergio.manzanares@gavle.se

Eva Asp
Chef

Telefon: 076 518 98 93
E-post: eva.asp@gavle.se

Björn Norberg
Intendent för offentlig konst

Telefon: 076 518 78 08
E-post: bjorn.norberg@gavle.se

Sigrid Ejemar (tjänstledig)
Intendent för program och kommunikation

Telefon: 076 518 96 44
E-post: sigrid.ejemar@gavle.se

Anjel Tawaifi
Koordinator/konsthallsassistent
Konstsamlingen

Telefon: 026 – 17 94 88 / 076 111 23 48
E-post: anjel.tawaifi@gavle.se

Malva Molund
Konsthallsassistent & ansvarig ekonomifrågor

Telefon: 070 414 00 03
E-post: malva.molund@gavle.se

Kontakta Konstcentrum/ konsthallsvärdarna:
E-post: konstcentrum@gavle.se
Telefon: 026 17 94 24

I konsthallen arbetar:
Julia Gidlöw, Elin Hjulström Lord, Mikaela Palmeby, Hedvig Sjöström samt Pethra Schramm

Moa Andersson (tjänstledig)
Koordinator/konsthallsassistent
Konstsamlingen

E-post: moa.andersson@gavle.se

Matilda Svensson (tjänstledig)
Konstpedagog

Telefon: 026 – 17 93 60
Sms: 070 167 55 00
E-post: matilda.svensson@gavle.se



Skriv ut/Tipsa andra om den här sidan:  
  • Facebook
  • TwitThis
  • Google
  • Maila artikeln!
  • Skriv ut artikeln!