billiga sverige butikens outlet: UGGS , skor ,

Personal och kontakt

Personal och kontakt

Gävle Konstcentrum
Kungsbäcksvägen 32
Box 857
801 31 Gävle

E-post: konstcentrum@gavle.se

Telefon: 026-17 94 24  (telefonen är öppen endast tis-sön 12-16, och bemannas inte när konsthallen är stängd för omhängning). Vid brådskande ärenden kontakta Gävle kommuns växel: 026 17 80 00


För frågor om Furusalen, vänligen kontakta konstcentrum@gavle.se. Observera att bokning endast görs via webbformuläret under fliken ”Furusalen” i menyn till vänster.

För frågor om faktureringsadress och korrekt referenskod, vänligen kontakta konstcentrum@gavle.se.

För frågor gällande Fristad Gävle och fristadskonstnären Seywan Saedian, kontakta malva.molund@gavle.se


Hanna Krantz
Enhetschef Konst och Kultur
Telefon: 026 17 94 25
E-post: hanna.krantz@gavle.se

Jan Stene
Konstintendent
E-post: jan.stene@gavle.se

Arbetar deltid från och med oktober, heltid från 1 januari 2021.

Malva Molund
Samordnare & ansvarig ekonomifrågor
Fristadskoordinator
Telefon: 070 414 00 03
E-post: malva.molund@gavle.se

Therese Parner
Koordinator och samlingsansvarig
Telefon: 076 518 73 72
E-post: therese.parner@gavle.se

Matilda Svensson 
Konstpedagog
Visningar
Öppna förskolan

E-post: matilda.svensson@gavle.se



Skriv ut/Tipsa andra om den här sidan:  
  • Facebook
  • TwitThis
  • Google
  • Maila artikeln!
  • Skriv ut artikeln!